english

Historie

Časté cesty do USA, dnes již minimálně třikrát do roka, návštěvy u všech známých výrobců, to je ta nejlepší škola, impuls a motivace pro další práci. Význačného uznání se dílně Průcha Bluegrass Instruments dostalo i formou pozvání na privátní akci majitelů předválečných nástrojů - festival Banjothon – ve státě Tennessee. V rámci této cesty ,v lednu 2010, se svým synem a přáteli navštívili i Jimiho Millse , který jim ochotně ukázal sbírku svých „prewar“ nástrojů. Zastávka u Geoffa Stellinga, dnes již dlouholetého přítele, byla samozřejmostí a milým završením této cesty.

Při prvním setkání vám nástroj v zámoří pochválí každý, když ale slova uznání slyšíte po více jak dvaceti letech, to už něco znamená…. Dnes již skoro magická tisícovka nástrojů značky Průcha, banj a mandolín, je známá po celém světě. Mnoho českých hráčů na nástroje Průcha hrálo nebo hraje. Dlouhá léta to byl Luboš Malina, Sváťa Kotas, Jarda Jahoda… Dnes muzikanti Vláďa Ptáček, Jiří Kliment, Martin Fridrich, Evžen Lovecký, Míra Horňák, velký talent Pavel Zícha z Nové Sekce, Petr Vošta s jeho Sunny Side a mnoho dalších...

Banja z dílny Jardy Průchy si našly významné spokojené majitele i na západním pobřeží USA, kde na na banjo Průcha hraje žijící vynikající banjista Peter Schwimmer, či Brendon Green z kapely Abrams Brothers, který hraje na Diamond Point a Peter Wernick má banjo „Elban“. Bela Fleck vlastní dvě banja Průcha. Richard Brown nebo Greg Caihill, kteří hráli na banja Průcha. Výborná Nashvillská banjistka Alison Brown, která vystupuje s banjem Průcha dlouhá léta. Nástroje se prodávají v Německu, Holandsku , Dánsku, Francii, Anglii ale i v Austrálii, Japonsku, raritou je banjo prodané do Izraele.

Nezáleží na tom, kdo na banjo či mandolínu Průcha hraje, největším oceněním jsou slova uznání spokojeného zákazníka. Než opustí dílnu, je každý nástroj dokonale seřízen dle požadavků zákazníka. Cílem Průcha Bluegrass Instruments je, aby byli spokojeni začátečníci i výborní muzikanti . Pokud si chcete pořídit dobrou mandolínu nebo perfekní banjo určitě si vyberete. Víc jak třicet let existence je zárukou kvality.

Kdykoliv vás cesta zavede do Prahy, nezdráhejte se přijít a navštívit dílnu Průcha Bluegrass Instruments.« předchozí strana